Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 20 maja 2013

Z księgarskiej półki - Elementarz Katolika

x. Jacek Bałemba SDB

ELEMENTARZ KATOLIKA 

 Obrazek Ojciec Święty FRANCISZEK. U progu pontyfikatu

Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu, Warszawa 2013
ISBN: 978-83-86535-60-6
Format A4, ss. 86, op. miękka, cena 14,00 zł
Do nabycia w księgarni internetowej LIBRISELECTI

Książka posiada wszelkie walory klasycznych podręczników apologetycznych. Z tym, że jest to apologetyka współczesna – omawia współczesne próby podważenia katolickiej ortodoksji, rozmycia jej w niedopowiedzeniach, półprawdach, i zwątpieniu w istnienie prawdy obiektywnej. Wskazuje, jak niebezpieczne są próby dostosowania prawdy katolickiej do świata, przez najmniejszy choćby kompromis – skutkuje to osłabieniem wiary, a zatem naszej więzi z Panem Bogiem, Maryją i świętymi. W swym dziele apologetyki Autor odwołuje się do Magisterium, do wypowiedzi papieży, w tym także do nauczania „papieży Piusów” i Benedykta XVI.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________