_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 13 grudnia 2011

Zapomniane prawdy c.d.

Przyczyną wszystkich (złych) zjawisk (w Kościele) jest zła katecheza po Soborze Watykańskim II. - Oczywiście nie winię samego Soboru, ale wiele wstrząsów zaszło w nim w jego następstwie. Kulturowo nasze społeczeństwo doświadczyło rewolucji seksualnej, wyzwolenia kobiet, ruchu antywojennego. W tym okresie wielkiego przełomu mocno ucierpiała katecheza. Odrzuciliśmy Katechizm z Baltimore, ale nie zastąpiliśmy go niczym istotnym. Ja uczyłem się wiary w katolickich szkołach z tekstów pozbawionych sensu, a niekiedy wcale nie przekazujących wiary. Liturgia cierpiała z powodu eksperymentów.

Jeśli damy ludziom katechezę i dobrą liturgię, będziemy na dobrej drodze odrodzenia i wzrostu Kościoła.

bp. Alexander Sample

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.