_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 22 grudnia 2011

Lefebryści odpowiedzieli na propozycję Watykanu


Watykański rzecznik prasowy potwierdził, że Stolica Apostolska otrzymała od Bractwa św. Piusa X dokumentację, stanowiącą odpowiedź na tak zwaną preambułę doktrynalną. Chodzi tu o dokument, którego przyjęcie przez lefebrystów umożliwiłoby nadanie im misji kanonicznej w Kościele katolickim. Ks. Federico Lombardi SJ oświadczył, że zawartość dokumentacji jest analizowana przez watykańską komisję Ecclesia Dei.

1 komentarze:

Catolicus pisze...

Radio Watykańskie jako głos papieża i Kościoła w dialogu ze światem? Czy to radio może być głosem papieża, skoro nazywa Bractwo św. Piusa X pogardliwie "lefebrystami"? Czy nie jest to obraźliwe określenie również tych świeckich, którzy korzystają z posługi księży Bractwa? Jest to brak miłości. Jest to brak miłości wobec tych współbraci w kapłaństwie, którzy pielęgnując Tradycję uznają zwierzchność papieża oraz modlą się za niego. Tym bardziej, że w ramach t.zw. ekumenizmu dialogują bez żadnych ograniczeń z odszczepieńcami i schizmatykami.
Bracia, niech Pan Jezus narodzi się także w Waszych sercach i niech je przemieni.

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.