_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 13 grudnia 2011

Katolika i legitymisty problemy z masonerią


Problemy, z jakimi zetknąć się może katolik i konserwatysta analizujący miejsce i rolę masonerii w historii, z pewnością należą do szerokiego spectrum badawczego i mają charakter wielowymiarowy. Jakkolwiek potoczne postrzeganie środowisk tych jako szatańskich pomiotów z lubością pławiących się we krwi ludzkiej można uznać za konstrukcję wyobrażeniową silnie przerysowaną i nieznajdującą swego odzwierciedlenia w rzeczywistości, to jednak wątpliwości poznawcze w tradycyjnie zorientowanej jednostce ludzkiej winna budzić już sama warstwa nazewnicza. Oprócz masonerii równie rozpowszechnionym określeniem wspólnot spod znaku kielni i cyrkla jest wolnomularstwo.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.