_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 21 grudnia 2011

Kościół zamieniony na warzywniak. W Belgi jak najbardziej.


Ten piękny katolicki kościół p.w. św. Katarzyny w Brukseli już wkrótce zostanie zamieniony na warzywniak. Wszystko za sprawą władz miasta, które będąc jego prawnym właścicielem postanowiły zmienić jego przeznaczenie. Powodem jest coraz mniejsza frekwencja wiernych na niedzielnych mszach i coraz większe zaangażowanie budżetu miasta w jego utrzymanie. Kuria biskupia popiera pomysł władz miasta i poprzez dziekana Claude Castiau poinformowała proboszcza parafii o obowiązku opuszczeniu kościoła przez wiernych po 31 grudnia 2011 r. a jemu samemu przydzieliła nowe obowiązki duszpasterskie. Obecnie wierni zgromadzeni w komitecie "Amis de Sainte Catherine" zbierają podpisy pod protestem do władz mającym na celu zabezpieczenie świątyni przed profanacją. Aby podpisać petycję kliknij tutaj

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.