Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 2 grudnia 2011

Nie będzie pojednania FSSPX i Watykanu

Rabbi David Rosen, zwierzchnik ds. międzyreligijnego dialogu w Amerykańskim Komitecie Żydowskim, stwierdził 10.11.2011, że w kwestii powrotu SSPX do Kościoła katolickiego, deklaracja soborowa Nostra Aetate, która jest podstawą dialogu międzyreligijnego, nie może być przedmiotem kompromisu. "My już przedstawiliśmy nasze stanowisko"- zadeklarował na koniec spotkania Rady Religijnych Przywódców Izraela z Papieżem.

Według prasy włoskiej, Rabbi przypomniał, że uzyskał od kardynała Kurta Kocha, przełożonego Komisji do spraw relacji z judaizmem, gwarancję, że teksty Soboru Watykańskiego II, które dotyczą relacji Kościoła z religiami niechrześcijańskimi, nie podlegają dyskusji. "Nie oznacza to, że wyraźne uznanie Nostra Aetate jest zawarte w doktrynalnej preambule przedłożonej Bractwu przez Stolicę Apostolską", tłumaczył David Rosen, niemniej powinna być ona zaakceptowana w praktyce, według niego, " ta akceptacja jest niezbędna w celu jakiegokolwiek pojednania."

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________