_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Kard. Martini przeciwko nauczaniu Kościoła ws. związków homoseksualnych

Ukochany autorytet postępowych katolików i ich kandydat na papieża kard. Carlo Martini napisał książkę, w której wyraża sprzeciw wobec nauczania Kościoła w sprawie związków homoseksualnych.

W pracy „Credere e conoscere” kardynał wprost stwierdza, że nie zgadza się z katolicką nauką na temat związków cywilnych osób tej samej płci. „Nie jest niczym złym, że zamiast przypadkowych stosunków między mężczyznami, ludzie wchodzą w związki bardziej stabilne” - napisał hierarcha i dodał, że „państwo może uznawać takie związki”.

Kard. Martini podkreślił także, że choć popiera katolicką obronę małżeństwa, która przyczynia się do zachowania stabilności gatunku ludzkiego, to – jego zdaniem – nie może ona oznaczać dyskryminacji „innych typów związków”.

Źródło informacji: FRONDA.pl

P.S.

Kardynał Martini popiera wszystko czemu przeciwstawia się papież: od aborcji i eutanazji, przez kapłaństwo kobiet, po zniesienie celibatu. Dopuszcza używanie prezerwatyw wśród współmałżonków, gdy jeden z nich jest nosicielem poważnej choroby zakaźnej. Twierdzi, że encyklika Humanae Vitae zawiera liczne błędy, które należy w przyszłości skorygować oraz według niego, pierwsza wielka schizma jaka nastąpiła była związana z oddzieleniem się chrześcijaństwa od judaizmu (sic!). Judaizm jest też według niego ścieżką prowadzącą do zbawienia.

Czy naprawdę trzeba jeszcze więcej dowodów, że odstąpił od wiary katolickiej ?

"God Is Not Catholic, Cardinal's Word of Honor"
http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/209322?eng=y

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szatan zapuszcza swe macki już coraz wyżej, aż strach się bać co się stanie jeśli taki człowiek zostałby papieżem :(

Anonimowy pisze...

Nogi za pas i wiać, bo to nie jest już uczeń Jezusa Chrystusa. Odpowiedź na wypowiedź wyżej.

Anonimowy pisze...

Na szczęście 'bramy piekielne Go nie przemogą'

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.