Dla prawidłowego funkcjonowania każdej cywilizacji najważniejsze jest sięganie do źródeł jej istnienia. Mordercze dla każdego porządku jest całkowite zerwanie z tradycją. Najlepiej wyraził to Jan Paweł II który powiedział: Musimy nauczyć się sięgać do korzeni. Wypowiedział on te słowa w kontekście dwóch totalitaryzmów, które w XX wieku przetoczyły się przez Europę. Chodzi o komunizm i narodowy socjalizm. Obie ideologie były całkowicie sprzeczne z tradycyjnym porządkiem europejskim. Przede wszystkim opierały się na zajadłym antychrześcijaństwie. Komuniści oraz naziści w sposób brutalny i zdecydowany występowały przeciwko religii katolickiej. Wynikało to z faktu, że wśród głównych ideologów obu reżimów byli przedstawiciele masonerii. Jak wiemy masoneria to ruch, który swoją działalność opiera na walce z tym co chrześcijańskie i tradycyjne. Największym niebezpieczeństwem z jej strony jest fakt, że działa ona w sposób zakamuflowany i podprogowy, przez co jest niemal niewidoczna. Z kolei zagrożeniem ze strony masonerii jest to, że opiera ona swoje funkcjonowanie na okultyzmie i kulcie szatana, co jest sprzeczne z nauką chrześcijańską. Bowiem chrześcijanie uważają Szatana za zło i jednym z głównych celów jest walka z nim. Chciałbym się teraz skupić na tym, co Europę kształtowało przez lata i dzięki czemu zyskała ona świetność.
Filozofia grecka jest jednym z fundamentów Cywilizacji zachodniej. Słowo filozofia po raz pierwszy użył Pitagoras i oznaczało ono umiłowanie mądrości. Najistotniejszym aspektem myślenia filozoficznego jest to, że stara się ona dociec jak funkcjonuje świat, jakie jest miejsce człowieka w świecie, jaki jest sens funkcjonowania świata. Jest dwóch największych przedstawicieli europejskiej filozofii. Platon i Arystoteles. Obydwaj przedstawiają różne stanowiska. Platon to świat ideii. Według tego filozofa są one prawdziwymi bytami, a świat materialny jest jedynie ich odbiciem. Z kolei Arystoteles to realizm, czyli akcent pada na konkretny byt, rzecz. Te dwie filozofie znalazły oddźwięk w późniejszych dziejach tej dyscypliny. Przewrót dokonał się dopiero w XIX wieku wraz z poglądami Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Jeden z nich wypowiedział słowa, że celem filozofii nie jest opis świata tylko jego zmiana. Oznaczało to zerwanie z wielowiekową tradycją budowaną przez dziesiątki lat przez licznych filozofów. Tutaj tkwi jeden z przejawów kryzysu kultury europejskiej. Zerwanie z tradycją filozoficzną. Jak powiedział jeden z myślicieli filozofia służy rozjaśnianiu myślenia. Zadaniem działalności filozofa nie jest nastawienie na cele praktyczne tylko teoretyczne.
Następnym fundamentem, na którym wznosi się cywilizacja europejska jest rzymskie prawodawstwo. Można powiedzieć, że prawie całe współczesne prawo cywilne opiera się na prawie rzymskim. To rzymianie opracowali zasady procesowe, prawo rzeczowe, prawo rodzinne, prawo zobowiązań czy w mniejszym stopniu prawo karne. Prawo rzymskie jest pomnikiem kultury cywilizacji europejskiej. W kolejnych wiekach prawo rzymskie wywierało wpływ na prawodawstwo poszczególnych państw europejskich. Obecnie, wskutek najazdu islamu oraz propagowaniu tej religii w Europie coraz częściej można spotkać próby narzucania prawa muzułmańskiego na poszczególne porządki prawne. Trzeba powiedzieć, że szariat stoi w sprzeczności z porządkiem prawnym wypracowanym przez jurystów rzymskim i, z którego czerpaliśmy przez wieki.
Chrześcijaństwo jest w szczególnie trudnej sytuacji. Cechą religii chrześcijańskiej jest nieustanne zmaganie się z jej przeciwnikami na przestrzeni wieków. W cesarstwie rzymskim chrześcijanie ginęli, rozszarpywani przez dzikie zwierzęta w Koloseum. Podczas rewolucji francuskiej również ginęli wyznawcy religii chrystusowej. Najdotkliwszy w skutkach był wiek XX. Dwie ideologie: komunizm i narodowy socjalizm zwalczały chrześcijaństwo na każdym kroku. Zamykano czy niszczono kościoły, mordowano księży, zakonników, siostry zakone zakazywano nauczania religii. Pomimo wymienionych trudności chrześcijaństwo trwa nieprzerwanie już ponad dwa tysiące lat. Niestety teraz nad Europą, która w swoim korzeniu jest chrześcijaństwa pojawiło się dwóch nowych wrogów. Islam oraz masoneria. Wrogowie ci, prowadzą inną działalność destrukcyjną wobec chrześcijan niż było to na przestrzeni wieków. Wojna toczy się teraz o umysły. Islam zatruwa umysły ludności europejskiej przy pomocy Koranu i sunny prorockiej, które są narzędziami w rękach fanatycznych imamów i służą rozprzestrzenianiu islamu na kontynent europejski. Wzrastająca liczba meczetów oraz islamskiej ludności podnosi ryzyko, że za kilkadziesiąt lat wskutek tych działań Europa stanie się kontynentem muzułmańskim. Nie ma niestety skutecznej metody walki przeciwko zatruwaniu umysłu i wojnie na polu ideologicznym.
Dużą rolę w kryzysie wartości europejskich odgrywa masoneria. Ruch ten funkcjonuje od 300 lat i od początku był nastawiony na walkę, z tym co tradycyjne. Są dwie odmiany masonerii: postać podstawowa, oraz mutacja agnostyczna.
W pierwszej wersji, masoni przyjmują istnienie Wielkiego Architekta Wszechświata. Jednakże wyobrażenie tego, nazwijmy „bóstwa” nie jest absolutne. Każdy członek masonerii może w dowolny sposób kształtować sobie jego postać. Natomiast inną cechą tej odmiany masonerii jest brak zniesienie różnicy między przeciwnościami. Dobro równa się zło, byt równa się nie byt, Bóg równa się Szatan. Z kolei ewangelia chrześcijańska głosi: Jam jest Syn Boga żywego. Kto we mnie wierzy ma życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Na wierzę w jednego Boga zasadza się wiara chrześcijańska. Odmienne poglądy reprezentuje tzw. odmiana agnostyczna masonerii. Głosi ona relatywizm oraz ateizm. Relatywizm oznacza brak wartości absolutnych. Istnieje pełna dowolność w sądach, co jest dobre, a co złe. Ateizm w tej wersji masonerii jest silnie związany z okultyzmem czyli kultem Lucyfera. Przypomnijmy, co Chrystus powiedział do opętanego człowieka. Idź precz przeklęty. Chrześcijaństwo nie powstało, aby oddać hołd złym duchom czy demonom. Jego rolą jest miłość Boga oraz bliźniego i walka z przejawami zła na gruncie materialnym oraz duchowym.
Europą targa poważny kryzys. Trzy wzgórza, na których wznoszą się fundamenty cywilizacji europejskiej, czyli Akropol, Forum Romanum oraz Golgota zostały oblężone. Wydaje się, że wróg wziął nad nami przewagę. Wynika ona z większej siły ideologicznej ruchów, które chcą obalić porządek europejski. Europa z kolei odcina się od dorobku swoich przodków. Jak powiedział Roman Dmowski: całkowite zerwanie z dorobkiem praojców nie jest możliwe. Z kolei profesor Wolniewicz powiedział, że dla żywotności społeczeństw oraz cywilizacji istotnym jest transfer normotypu. Wskutek działań, jakie obecnie obserwujemy w Europie, istnieje obawa, że wartości, które kształtowały kontynent europejski, ulegną erozji i nie trafią na podatny grunt w przyszłości.
Mateusz Sanicki
1 komentarze:
Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.
Prześlij komentarz