Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 2 listopada 2011

Wielka manifestacja francuskich katolików w obronie Chrystusa

Ponad 5000 osób wzięło udział w sobotę 29 października 2011 roku w wielkiej manifestacji przeciwko chrystianofobii, która przeszła ulicami Paryża. Organizatorem był Instytut Civitas, ale do udziału zachęcało wiele różnych organizacji, stowarzyszeń i ruchów. Bezpośrednią inspiracją do organizacji wydarzenia była obrazoburcza „sztuka” teatralna włoskiego reżysera Romeo Castellucciego pt. „O twarzy. Wizerunek Syna Boga” wystawiana w Théâtre de la Ville. W czasie owego „spektaklu” olbrzymie płótno przedstawiające twarz Jezusa Chrystusa jest obrzucane ekskrementami i towarzyszy mu napis „Nie jesteś moim pasterzem”.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________