Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 2 listopada 2011

Biskup pozwala swojemu kapłanowi przejść do FSSPX

Biskup Michael Ekwoy Apochi (51) z Otukpo pozwolił w maju księdzu ze swej diecezji na przejście do Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.

Informował o tym nigeryski kapałan Bractwa ks. Gregory Obih w okólniku FSSPX na Afrykę.

Ksiądz Obih donosi o „ważnych wydarzeniach“.

Rezydujący na co dzień w RPA przełożony dystryktu amerykańskiego, ks. Loic Duverger odwiedził Nigerię.Wspólnie z ks. Obihem udał się do parafii, gdzie pracował ks. Samuel Abah, który nosił się z zamiarem przyłączenia się do FSSPX. Duchowni udali się w trójkę do biskupa Otukpo, Mons. Apochiego. 134-tysięczne miasto Otukpo na południowym wschodzie kraju. Diecezja Otukpo liczy sobie 500 tys. wiernych i około 40 kapłanów diecezjalnych. Ekscelencja ciepło przyjął gości i kazał ich przenocować w domu kapłańskim przy katedrze. W rozmowie udzielił ustnej zgody na przejście ks. Abaha do Bractwa św. Piusa X. Nie wiadomo, jak od tego czasu rozwijała się ta sprawa. W zeszłym roku rzymska dykasteria ds. zakonów udzieliła zgody pewnej dominikance z klasztoru zdewastowanego soborową odnową do konwentu, nad którym opiekę duszpasterską roztacza Bractwo.

Źródło informacji: http://rebelya.pl/forum/watek/38277/

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________