Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 14 listopada 2011

W Szwajcarii niebawem zabraknie księżyBadania pokazują, że statystyczny kapłan w Szwajcarii ma 65 lat i stoi na progu emerytury. Według Radia Watykańskiego, podobna – czyli równie zła – sytuacja jest niemal we wszystkich diecezjach. Rozgłośnia zauważa, że Kościół w Szwajcarii przygotowuje się na przyszłość bez księży.

Szwajcarski episkopat poprosił o opinię w tej sprawie socjologów. Dwóch uczonych przygotowało szczegółowy raport na temat stanu duchowieństwa w tym kraju i prognoz do roku 2029. Wynik badań ma zostać opublikowany po koniec miesiąca w formie książkowej. Raport będzie podstawą do ogólnokościelnej debaty na temat przyszłości Kościoła, w którym zabraknie księży.

Arnd Bünker i Roger Husistein, socjolodzy, którzy przeprowadzili badania, zaznaczają, że pod względem sytuacji powołaniowej Kościół katolicki nie jest wyjątkiem. Podzielił on jedynie los protestantów, którzy już od dawna borykają się z brakiem pastorów.

Źródło informacji: http://www.piotrskarga.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________