Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 2 listopada 2011

Blużnierczy spektakt w Paryżu wzbudził protesty katolickiej młodzieży

W paryskim Théâtre de la Ville od tygodnia jest wystawiana obrazoburcza "sztuka" teatralna włoskiego reżysera Romeo Castellucciego pt. "O twarzy. Wizerunek Syna Boga". W czasie owego "spektaklu" olbrzymie płótno przedstawiające twarz Jezusa Chrystusa jest obrzucane ekskrementami i towarzyszy mu napis "Nie jesteś moim pasterzem".

"Sztuka" spotkała się z gwałtownymi protestantami ze strony francuskich katolików, którzy próbowali przerwać ów "spektakl" wdzierając się do teatru. Prowadzone były także zbiorowe modlitwy na chodniku w pobliżu wspomnianego teatru. Prasa francuska okrzyknęła protestujących mianem "fundamentalistów". Zaostrzenie sytuacji nastąpiło wraz ze wzniesieniem skargi na protestujących przez ministra kultury - Frederica Mitterranda, mera Paryża - Bertranda Delanoe'a i dyrektora Théâtre de la Ville - Demarcy'a Emmanuela Mota. Żandarmi podczas jednej z akcji protestacyjnych w brutalny sposób aresztowali młodych katolików, którzy przybyli autobusem z całej Francji. Francuscy biskupi do tej pory nie zabrali głosu w sprawie protestów.

Ks. Abbé Régis de Cacqueray - przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X (FSSPX) we Francji wzywa wiernych do modlitw kierowanych do św. Genowefy, patronki Paryża.

Źródło informacji: KONSERWATYZM.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________