Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 14 listopada 2011

Polonia Christiana nr 23

POLONIA CHRISTIANA

NR 23 LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2011Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańaskiej im. ks. Piotra Skargi, Kraków 2011
ISSN: 1898-7877
ss. 96, oprawa miękka, cena 12,00 zł

Imponujący wzrost gospodarczy, ekonomiczna ekspansja nie tylko we własnym regionie, ale niemal na całym świecie, wszechobecny już slogan „Wyprodukowano w Chinach” to niepodważalne fakty. Ale marka „Made in China” ma również inną twarz: złowieszczą i zbrodniczą, a przy tym skutecznie skrywaną przez globalny PR, zamykający usta światowym potęgom, „broniącym demokracji” tylko tam, gdzie zwietrzyć można intratny biznes. W tym przypadku jednak wielkie profity zgarniać mogą one tylko przymykając oczy na to drugie, barbarzyńskie oblicze Państwa Środka – i skwapliwie to czynią.

A jakie naprawdę są dzisiejsze Chiny? Przeczytać o nich możemy w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

Jeszcze w latach 80. satanizm był w Polsce zjawiskiem identyfikowanym jednoznacznie negatywnie. Rodzącej się na zupełnym społecznym marginesie subkultury nie broniła nawet reżimowa propaganda. Na dzisiejszym etapie wojny z chrześcijańską cywilizacją jawnie antyklerykalna partia zdobywa u nas znaczącą sejmową reprezentację, czciciele diabła wkraczają na popkulturowe salony, a drwiny z katolicyzmu i bluźnierstwa stają się wręcz często „biletem wstępu” do klubu uznanych i promowanych przez medialny mainstream. Jak wobec tych zjawisk powinni zachowywać się katolicy? A w jaki sposób kolejne, znane z historii rewolucje ukazywały swe sataniczne oblicza? O tym, obszernie, w otwierającym 23. numer „PCh” dziale Cywilizacja.

Polonia Christiana” nie byłaby sobą bez Dziedzictwa Europy i Korzeni Polskości. Tym razem przeczytamy m.in. o Kresach, sarmackiej świątyni, polskiej szabli, rodzimym „Santiago de Compostela”, Valticach i Lednicach…


***************


Do nabycia w wybranych kioskach RUCH-u, KOLPORTER-a, EMPIK-ach i bezpośrednio u wydawcy

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________