_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 30 czerwca 2011

Jest zgoda na polski, tradycyjny instytut kapłańskiZ radością informujemy, iż jeden z polskich księży arcybiskupów, po wstępnych rozmowach, wyraził zgodę na powstanie w swojej archidiecezji polskiego, tradycyjnego instytutu kapłańskiego, który będzie kultywował klasyczną liturgię łacińską oraz tradycyjną, polską pobożność i duchowość katolicką.

Jeśli Bóg pozwoli i znajdą się kapłani, którzy włączą się w to dzieło, to wkrótce powstanie w Polsce Instytut Kapłański, którego podstawowym celem wewnętrznym będzie wynagrodzenie i przebłaganie Boga za wszelkie zniewagi i przejawy profanacji Najświętszego Sakramentu: za świętokradzkie Komunie Święte, za brak wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, za brak poszanowania, za niewiarę wielu katolików, za grzechy kapłanów, za niegodnie sprawowane Msze święte.

Księżą Instytutu będą celebrować liturgię rzymską przede wszystkim w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, jako własnej dla Instytutu oraz w uzasadnionych przypadkach, w zwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zadaniem kapłanów będzie posługa duszpasterska i opieka nad grupami i wspólnotami związanymi z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego według Mszału bł. Jana XXIII.

Kapłanów i kleryków rozważających przystąpienie do tradycyjnego Instytutu prosimy o przesłanie informacji zawierającej: imię i nazwisko, diecezja/zakon, rocznik święceń i numer telefonu na adres e-mail: pastores@sanctus.pl

Można też telefonować na nr 42 686 95 66 (w godzinach wieczornych)

Źródło informacji: SANCTUS.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.