_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Jan Pawel I i Msza św. Trydencka

Albino Luciani został wybrany 26 sierpnia 1978r. i zmarł 28 września 1978 r. Jego zgonowi towarzyszyły pogłoski, że został zamordowany.

Mówiło się, że Jan Paweł I był gotowy przywrócić Msze św. Trydencką. Zmarły o. Gommar De Pauw, który w 1964r. założył Katolicki Ruch Tradycjonalistyczy w Nowym Jorku, mówił, że w pierwszych dniach po wyborze Jana Pawla I został on wezwany do Watykanu, aby wziąć udział w pracach komisji mającej na celu przywrócenie Mszy św. Trydenckiej. Niestety, Jan Pawel I zmarł, zanim komisja mogla się zebrać.

Interesujące jest, że po śmierci Jana Pawła I człowiek, którego papież wybrał na organizatora przywrócenia Mszy św. Trydenckiej, popadł w zapomnienie. Wiekszość tradycyjnych katolików nie wie nawet dzisiaj, kim był założyciel ich ruchu, o. Gommar De Pauw. Zapomnieli oni też o Janie Pawle I, który miał być tym "tradycyjnym" papieżem, o którego wybór się modlili.

Źródło informacji: REBELYA.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.