_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Już wkrótce "Ordynariat Apostolski" dla Bractwa św. Piusa X

Messainlatino trwa przy swojej sensacyjnej informacji dotyczącej decydującego momentu jaki nadszedł dla Bractwa św. Piusa X. Włoski portal przytacza za portalem Unavox fragment internetowego wystąpienia biskupa Richarda Williamsona:

" That is why we already hear of an Ecclesia Dei spokesman telling that Rome will very soon offer an "Apostolic Ordinariat" to the Society. "

Po ukazaniu się informacji o zbliżającym się momencie uregulowania statusu fsspx, przełożony Bractwa, bp. Bernard Fellay, uspakajał: prosił by nie wierzyć we wszystko co jest mówione i pisane, oraz zapewniał, że nic nie ma do ukrycia. Jeżeli propozycja ze strony Rzymu pojawi się, to zostaniemy o tym poinformowani.

Bp. Fellay mówi zatem prawdę: propozycji jeszcze nie ma, jest jednak jej oficjalna zapowiedź - złożona przez rzecznika Ecclesia Dei.

Messainlatino zakłada, że jeżeli propozycja zostanie oficjalnie złożona, Bractwo z odpowiedzią poczeka, aż opadnie pył spotkania w Asyżu.

Zakładając, że sytuacja wygląda tak, jak opisuje to autor włoskiego bloga Enrico, należy przypuszczać, że Nuncjatury musiały już poinformować Konferencje Episkopatów o projekcie "Ordynariatu Apostolskiego". A to dopiero ból dla ordynariuszy, zwłaszcza, że przełożony Bractwa bp. Fellay podczas homilii wygłoszonej niedawno w Winona, powiedział:

"se un giorno Roma regolarizza finalmente la nostra situazione, la battaglia comincerà"

"Jeżeli pewnego dnia Rzym ureguluje nareszcie nasz status, bitwa rozpocznie się"


Na podstawie: www.messainlatino.it

Źródło informacji: http://mszapiaseczno.blogspot.com

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.