_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 22 stycznia 2015

Odpowiedzialne rodzicielstwo - odpowiedzialne papiestwoSposób ujęcia przez Franciszka w ramach konferencji prasowej problemu odpowiedzialnego rodzicielstwa, aż prosi się o refleksję nad odpowiedzialnym papiestwem, szczególnie w jakże istotnej warstwie komunikacji. Mnogość podobnych sytuacji w czasie stosunkowo krótkiego pontyfikatu każe zapytać, czy możemy się spodziewać u Ojca Świętego pełnej odpowiedzialności za własne słowa. Odpowiedzialności, która musiałaby się wiązać ze świadomością jak mogą one zostać i zostaną odebrane, i zinterpretowane oraz z troską o przejrzystość komunikacyjną. Jest to coś, czego wierni chcieliby i powinni móc oczekiwać od następcy Piotra, zwłaszcza jeśli jest on tak aktywny medialnie i kiedy porusza kwestię, która w samym Kościele jest ciągle przedmiotem kontrowersji, i którą część katolików rozwiązuje w sposób mało katolicki. Słowa papieża mają bowiem największe znaczenie nie dla mediów czy niewierzących, ale dla samych członków Kościoła.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pojawiły się już jeszcze inne teksty pytające jak to jest, że Franciszek o gejach powiedział, kim on jest by ich sądzić, a tymczasem wydał haniebny osąd o kobiecie z ósmą ciażą ?

No i hipokryzja jego wyszła w całej pełni na jaw!

Anonimowy pisze...

Święty Paweł upomniał Świętego Piotra. Nie martwmy się o Piotra naszych czasów bo jaki on jest to wszyscy średnio inteligentni spostrzegli w kilka tygodni po ogłoszeniu. Natomiast nasze zmartwienie i zmartwienie Kościoła dotyczy Pawła naszych czasów. Czy się taki Paweł znajdzie i nie utraci stanowiska))).

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.