_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 11 stycznia 2015

Ks. prof. Samir Khalil Samir SJ: Wszyscy terroryści dokonują swych zamachów w imię Boga i to nie jakiegokolwiek Boga, lecz Boga islamuKs. prof. Samir Khalil Samir, znany jezuita i islamolog, w niezwykle celny sposób komentuje islamski zamach w Paryżu. Katolicki uczony wskazuje, że imamowie z Francji zapewniają, że islam nie ma niczego wspólnego z terroryzmem. Tymczasem fakty są zupełnie inne, bo, jak podkreśla profesor, co najmniej 80 procent ataków terrorystycznych na świecie jest motywowana islamską religią!

„To zjawisko stale przybiera na sile, również na Zachodzie” – mówi ks. prof. Samir, watykański islamolog pochodzący z Egiptu.

Uczony wyjaśnia, że islam mógłby stać się rzeczywiście religią pokoju: ale do tego jest potrzebna gruntowna reinterpretacja Koran. Muzułmanie powinni wyrzec się w ten sposób przemocy i uznać wolność ludzkiego sumienia, ale… nikt nie chce się w islamie tego podjąć. Bardzo duże znaczenie ma tu Arabia Saudyjska, która, jak mówi jezuita, bardzo mocno hamuje kroki w kierunku reinterpretacji Koranu. Nikt nie odważy się jawnie skrytykować tego państwa, bo jest zbyt hojnym sponsorem.

Profesor zwrócił też uwagę, że politycy Zachodu popełnili błąd, otwierając się na imigrantów, ale nie wymuszając na nich dostosowania do europejskiego systemu. To było zaś niezbędne, bo, jak mówi prof. Samir, islam to nie tylko religia, ale cały system właśnie.

Według jezuity należy wymóc na muzułmanach integrację i poddać wszystkie meczety kontroli państwowej – meczet to nie tylko miejsce modlitwy, ale także indoktrynacji i szerzenia propagandy. Islamolog podkreśla, że meczety są kontrolowane nawet we wszystkich krajach muzułmańskich – a na Zachodzie niestety nie.

pac/radio watykańskie

Źródło informacji: FRONDA.pl

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.