_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 20 stycznia 2015

Słownik apologetyczny Wiary katolickiej: Hasło "Poza Kościołem nie ma zbawienia"SPIS TREŚCI

Poza Kościołem nie ma zbawienia", znaczy, że Kościół jest społeczeństwem koniecznym / obowiązek należenia do Kościoła / ciało i dusza Kościoła / odnośne błędne mniemania / potrójna władza Kościoła / dowody rzeczonego obowiązku należenia do Kościoła z Pisma św. / z Ojców i pisarzy kościelnych / z rozumu / pośrednie stanowisko niektórych katolickich uczonych / odnośne błędy potępione przez Syllabus / obszerniejsze wyjaśnienie zasady.


***

Słownik apologetyczny Wiary katolickiej podług D-ra Jana Jaugey'a, opracowany i wydany staraniem X. Wł. Szcześniaka, Mag. Teol. I GRONA WSPÓŁPRACOWNIKÓW, Tom II. Warszawa 1894, ss. 405-417. (Hasło:Kościół. "Poza Kościołem nie ma zbawienia")

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.