_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 2 stycznia 2015

Lewicowy publicysta liczy na „heretycką” rewolucję w KościeleLewicowy publicysta z Brazylii, Breno Altman, oficjalnie przyznał, że pomylił się w ocenie papieża Franciszka pisząc, że jest on „kontrrewolucjonistą”, tak jak Benedykt XVI i Jan Paweł II. Jak twierdzi, papież reformuje Kościół, wspiera lewicę i osłabia „konserwatywne spiski”, a to rzeczy miłe postępowym siłom na całym świecie. Altman liczy przy okazji na to, że papież… przeprowadzi „heretycką” rewolucję w Kościele. Samokrytyce publicysty towarzyszy lista lewicowych życzeń i nadziei wobec katolicyzmu.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.