Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 15 września 2013

Polski tradycyjny instytut kapłański (nowe informacje)Nowe informacje w sprawie są następujące:
  1. projekt konstytucji zgromadzenia trafił w ręce ks. kard. Hoyosa, byłego przewodniczącego Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, który aktualnie studiuje go celem naniesienia ewentualnych poprawek,
  2. ks. Kardynał zamierza następnie przedłożyć dokument Ojcu Świętemu,
  3. istnieje zatem szansa, że Ojciec Święty podpisze go, powołując tym samym polskie tradycyjne bractwo kapłańskie na prawie papieskim!
Stąd apel do wszystkich, którym droga jest sprawa Tradycji w Polsce, o gorącą modlitwę w intencji papieża Franciszka, kard. Hoyosa i ks. Kaczmarka, a nade wszystko w intencji tego, aby Ojciec Święty zechciał przychylnie rozpatrzyć wiadomą sprawę. Byłoby wspaniale, gdyby jak najwięcej osób podjęło trud omawiania Nowenny Pompejańskiej w tej ostatniej intencji. Z pewnością wiele takowych nowenn zostało już zaniesionych do Matki Najświętszej z prośbą o wyproszenie łaski powstania polskiego tradycyjnego bractwa kapłańskiego. Kto wie, czy sytuacja, którą opisałem powyżej, nie jest Bożą odpowiedzią na prośby Pompejańskiej Pani. Być może to ostatnia prosta tego długiego biegu podjętego przez szereg osób. Stąd, powtarzam, prośba o modlitwę, modlitwę i jeszcze raz modlitwę - żarliwą, ofiarną i wytrwałą. To, czego teraz trzeba, to prawdziwy modlitweny szturm!

Niech zagrzewają nas do niego następujące informacje dodatkowe:
  1. cała sprawa znajduje się pod swoistym patronatem pewnego rzymskiego prałata - przyjaciela ks. kard. Hoyosa - który pilotuje ją na Wzgórzu Watykańskim 
  2. środowisko Tradycji łacińskiej w Łodzi, na czele z ks. Kaczmarkiem, otrzymało ustne błogosławieństwo od ks. Kardynała,
  3. w pierwszą niedzielę października, a zatem w wigilię Matki Bożej Różańcowej, łódzkie środowisko tradycyjne będzie przeżywać piątą rocznicę rozpoczęcia przez ks. Kaczmarka regularnego celebrowania Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim - obchody te uświetni obecność na ołtarzu relikwii św. Pawła Apostoła oraz św. Piusa X, papieża i wyznawcy, które w ostatnim czasie zostały podarowane ks. Kaczmarkowi.
Źródło informacji: http://krzyz.nazwa.pl

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy w skład tego bractwa weszło by także seminarium ?

Anonimowy pisze...

Semianarium? A kto by uczyl w takim seminarium? Redaktorzy Christianitas?

Anonimowy pisze...

Po pierwsze zmieńcie to foto nad artykułem bo nim właśnie zawsze oblepiają artykuły o skandalach w kościele i źle się kojarzy… choć w tym przypadku może być zapowiedzią. Co do samego rzekomego instytutu niech nas Bóg broni przed polskim instytutem tradycyjnym. Już widzę tę zbieraninę …. jak się oni na tym generalskim tronie pomieszczą? … co ciekawe w tym kontekście, łódzkie środowisko przeżywa rocznice Mszy odprawianych przez Ks. Kaczmarka (prawdziwa rocznica w łodzi to 6 stycznia) toż to przecie jak ingres więc świętować trzeba a to że wcześniej przez rok koś inny odprawiał to przecież mało istotne. Pytacie o seminarium… hm … kto przy zdrowych zmysłach będąc tradycjonalistą podda się formacji jednostki potrafiącej wstać najwcześniej o 11, zaśpiewać rozesłanie tylko z Mszy VIII i podpisać się „krewetka39”. A więc jak to skromnie ujęto w artykule módlmy się za papieża, kardynała oraz ks. Kaczmarka .……….. aa zapomniał bym jeszcze tajemniczy prałat … choć jak ktoś jest z łodzi i wsłucha się co ptaszki śpiewają to chyba nie jest on taki tajemniczy. Całe szczęście skończy się to jak zawsze i chwała Bogu.

Anonimowy pisze...

Co się mówi w Łodzi?

Anonimowy pisze...

redaktorzy 'christianitas' to mogą porządnie nauczyć modernizmu czyli sumy wszystkich herezji

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________