Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

sobota, 14 września 2013

W poszukiwaniu Świętego Krzyża


Peter Carsten Thiede, Matthew D'Ancona

W POSZUKIWANIU

ŚWIĘTEGO KRZYŻA

 Obrazek Ojciec Święty FRANCISZEK. U progu pontyfikatu

Wydawca: AMBER, Warszawa 2006
ISBN: 978-83-2412-2479-9
Format 165X235, ss. 240, op. miękka, cena 8,80 zł
Do nabycia w księgarni internetowej AURELUS.pl

Krzyż, na którym umarł Zbawiciel, jest najsilniej oddziałującym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem cywilizacji zachodniej. Jakie jest jednak jego pochodzenie? Jakie są dowody na jego fizyczne istnienie i – co bardziej kontrowersyjne – na jego przetrwanie przez dwa tysiące lat? W pewnym kościele na przedmieściach Rzymu niewielki kawałek drewna może zawierać odpowiedź na te pytania i mieć fundamentalne znaczenie dla zrozumienia genezy chrześcijaństwa.

Carsten Peter Thiede, profesor katedry historii Nowego Testamentu w Basel w Szwajcarii, wykładowca na izraelskim Uniwersytecie Ben Guriona, i dziennikarz Matthew d’Ancona odnaleźli fragment od dawna ignorowanego Titulus Crucis, niedocenianej przez wiele stuleci tabliczki z napisem z Prawdziwego Krzyża. Teraz przedstawiają dowody na to, że może on pochodzić z czasów Chrystusa. Przywiozła go do Rzymu święta Helena, matka cesarza Konstantyna Wielkiego, która według legendy znalazła Prawdziwy Krzyż w Jerozolimie w roku 326 n.e., w miejscu, gdzie teraz stoi Kościół Grobu Pańskiego.


Ta książka, zapis niezwykłej podróży śladami cesarzowej przez świat antyku i sensacyjne świadectwo istnienia relikwii Chrystusa – najświętszej od czasu Całunu Turyńskiego – podaje w wątpliwość większość tego, co wiemy o wczesnym chrześcijaństwie i o jego najpotężniejszym symbolu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________