_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 16 lutego 2015

Z księgarskiej półki: Herbem Trójca i Wcielenie


o. Benedykt Jacek Huculak OFM

HERBEM TRÓJCA I WCIELENIE

Wybór pism pomniejszych

Okladka_Huculak_2014_b

Wydawnictwo Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Rzeszów 2013
ISBN: 978-8-389066-16-9
Format 150 x 210, s. 877, op. miękka, cena 95,00 zł
Do nabycia w księgarni internetowej Sanctus.pl

Zebrane tu wykłady oraz artykuły dotyczą kluczowych treści wiary chrześcijańskiej, jakimi są prawdy o Bogu jedynym w trzech osobach oraz o Bożym Synu wcielonym. Chrześcijaństwo głównie tym różni się ona od islamu i religii żydowskiej oraz od innych wyznań. Są to jakby dwie podpory przęsła mostowego, którym jest zestrój całej wiary katolickiej. Nie przypadkiem właśnie one stały się przedmiotem błędnowierczych zagrożeń w pierwszych wiekach Kościoła, skąd wysiłek jego pasterzy został streszczony w orzeczeniach czterech pierwszych soborów powszechnych, które odbyły się w wieku IV i V. Dwa z nich, czyli Nicejski (325) i Konstantynopolitańskii (381), obwarowały prawdę o Najświętszej Trójcy, a dwa następne – Efeski (431) i Chalcedoński (451) – skupiły się nad wcieleniem Syna Bożego.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.