______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 9 lutego 2015

Powrót rahneryzmu
W ostatnim czasie w publicystce katolickiej pojawiło się szereg interpretacji pontyfikatu papieża Franciszka. Szereg aspektów tego pontyfikatu stać się może jaśniejszych, jeśli rozpatrywane one będą na tle perspektywy, jaką tworzy historia sporów i rywalizacji w obrębie współczesnego Kościoła różnych nurtów myśli teologicznej. Wydaje się bowiem, że wraz z początkiem tego pontyfikatu mamy do czynienia z odrodzeniem się w Kościele wpływów nurtu teologicznego którego intelektualnym liderem był niemiecki jezuita Karl Rahner.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.