Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 29 stycznia 2014

Z księgarskiej półki c.d. - Tajemnica Marii Magdaleny


Paweł Lisicki


TAJEMNICA 


MARII MAGDALENY

Obrazek Tajemnica Marii Magdaleny
Wydawnictwo m, Kraków 2014
ISBN: 978-83-7595-662-7
Format: 168x238 , s. 216, oprawa: miękka, cena: 27,00 zł
do nabycia w księgarni wydawnictwa

Od grzechu do świętości -Tajemnica Marii Magdaleny

W swojej poprzedniej książce – „Kto zabił Jezusa” Paweł Lisicki czarno na białym pokazał, jak za pomocą prymitywnych, w gruncie rzeczy, zabiegów odpowiedzialność za ukrzyżowanie Chrystusa przerzuca się z Żydów na Rzymian. Teraz, w „Tajemnicy Marii Magdaleny” wskazuje (z imienia i nazwiska) tych, którzy – najczęściej pod sztandarami feminizmu – sączą do mózgów odbiorców koszmarne brednie o Marii Magdalenie jako pierwszej apostołce, o erotycznym związku łączącym ją z Synem Bożym, o małżeństwie Jezusa i Jego dzieciach. Gdybyż to chodziło tylko o Dana Browna, nie najmądrzejszego choć sprawnego powieściopisarza, ale o palmę pierwszeństwa w tej żenującej rywalizacji na cyniczne manipulacje, jawne absurdy i bezczelne kłamstwa ubiegają się całkiem poważni, zdawałoby się, naukowcy. Że o tabunach publicystów będących osobistymi nieprzyjaciółmi Pana Boga jedynie nadmienię.


W tyleż brawurowym, ile solidnie udokumentowanym eseju staje Lisicki w obronie przeinaczanych treści Ewangelii i Nowego Testamentu, co czyni – jak mniemam – nie tylko jako chrześcijanin, ale i jako człowiek, którego po prostu interesuje prawda. To o nią pyta w swej nowej książce, a nie o to, komu ta prawda służy i do czego mu jest potrzebna. Biorąc pod uwagę również walory językowe i stylistyczne „Tajemnic…” mamy do czynienia z pisarstwem eseistycznym próby najwyższej.

TAJEMNICA MARII MAGDALENY nie jest tylko próbą odkłamania i obrony jednej z największych świętych w dziejach Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim „apologetycznym wykładem wiary na temat autentyczności i historyczności Pisma Świętego” 


Sławomir Cenckiewicz

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________