x. Grzegorz Śniadoch IBP
MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA
MITY I PRAWDA
Centrum Kultury i Tradycji WIEDEŃ 1683, Ząbki 2014
Format B5, ss. 240, oprawa miękka, cena: 31,00 zł
do nabycia w księgarni LIBRI SELECTI
MITY I PRAWDA
Centrum Kultury i Tradycji WIEDEŃ 1683, Ząbki 2014
Format B5, ss. 240, oprawa miękka, cena: 31,00 zł
do nabycia w księgarni LIBRI SELECTI
Przekazujemy do Państwa rąk kolejne wydanie książki x. Grzegorza Śniadocha. Uzupełnione o mity, które nie zmieściły się w poprzedniej książce pod tym samym tytułem. To zdecydowane "must have" każdego początkującego tradycjonalisty. Ale również doskonałe narzędzie dla tych, którym tradycja katolicka i Msza święta trydencka nie są obce. Jednocześnie książka, napisana prostym i zrozumiałym językiem, idealnie nadaje się na prezent dla naszych Kapłanów, którzy Mszy trydenckiej jeszcze nie znają.
Autor tej książki, kapłan tradycyjnego zgromadzenia (Instytut Dobrego Pasterza), które w statutach ma jako ryt własny i jedyny wskazany właśnie starszy ryt Kościoła, nie przemawia z pozycji teologa czy liturgisty, ale raczej świadka. Tego, który nie raz spotykał się z niezrozumieniem, czasem szyderstwem, czasem złością lub złośliwością, tylko z tego powodu, że umiłował świętość i piękno odwiecznej liturgii Kościoła. Kolejno – mit po micie – wyjaśnia, w czym tkwi błąd twierdzenia, że stara Msza jest archaiczną pomyłką dziejów Kościoła.
Autor w sposób rzeczowy i przekonujący rozprawia się z przekłamaniami i mitami na temat starszej liturgii, zwłaszcza tymi, które mocno weszły w krwiobieg społeczny; tak mocno, że nasuwa się podejrzenie, że jest to produkt zorganizowanej propagandy. Książka stanowi nieocenioną pomoc w ukazywaniu wartości „starej” Mszy w dzisiejszych czasach, a także ściąganiu z tej Mszy licznych, narosłych nieporozumień. Jako wydawca książki, jesteśmy zdecydowanie przekonani, że jest ona bardzo potrzebna ciągle rozwijającemu się ruchowi tradycjonalistycznemu w Polsce.
1 komentarze:
świadek niezrozumienia, czasem szyderstwa, czasem złości lub złośliwości, tylko z tego powodu, że umiłował świętość i piękno odwiecznej liturgii Kościoła, powinien dać świadectwo, że umiłował świętość i piękno odwiecznej liturgii Kościoła, bez świadectwa, pozostają puste słowa
Prześlij komentarz