______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Z księgarskiej półki c.d. - Książki ojca Marmiona


o. Columban Marmion OSB

CHRYSTUS ŻYCIEM DUSZY  • Wydawnictwo Te Deum, Warszawa 2013
  • ISBN 978-83-89345-92-9
  • format A5, ss. 420, oprawa twarda, cena 40,00 zł
  • do nabycia w księgarni internetowej TE DEUM
Jest to książka, która na pewno przekracza średnią miarę. Świadczy o tym choćby jej niezwykłe powodzenie: w trzech latach wojennych doczekała się wydań i przekładu na pięć języków. Opinia prasy zagranicznej uważa ją za „dzieło pierwszorzędnej wartości”, „imponujące swą oryginalnością”, za „znakomity podręcznik życia duchowego, oparty na solidnym fundamencie dogmatu i nauki św. Pawła”. Powitała w ogóle prasa książkę o. Marmiona jako jedno z najlepszych i głęboko przemyślanych dzieł ascetycznych, które się w ostatnich czasach ukazały. Ojciec Święty Benedykt XV podnosi w liście pochwalnym do autora głęboką serdeczność i ciepło Boże, którym owiana jest jego książka; uważa ją za „bardzo sposobną do rozniecenia i podtrzymania w duszach Boskiego ognia miłości” 


*****

o. Columban Marmion OSB

CHRYSTUS WZOREM KAPŁANA
  • Wydawnictwo Te Deum, Warszawa 2010
  • ISBN 978-83-89345-68-4
  • format A5, ss. 390, oprawa twarda, cena 15,00 zł
  • do nabycia w księgarni internetowej CapitalBook.pl

  • Książka O. Marmiona zajmuje się sprawą, która w ascetycznej literaturze kapłańskiej i w życiu kapłańskim jest zasadnicza, to jest kapłańskim pośrednictwem. Stanowi ono podstawę wszelkiej działalności kapłańskiej. Trzeba przyznać, że niewiele książek ascetycznych tak dobrze ujmuje te zagadnienia jak właśnie praca, którą oddajemy do rąk polskich czytelników. Nawet zestawiając tę książkę z innymi pracami wydanymi po polsku z tejże dziedziny, możemy uważać konferencje O. Marmiona za klasyczne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.