Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Walter Farell OP - Komentarz do Summy teologii


KOMENTARZ DO SUMMY TEOLOGII

Walter Farell OP

----------

Komentarz do Summy teologii (Companion to the Summa) Waltera Farella (1902 – 1951), amerykańskiego dominikanina, powstał w latach 1938-1942. Nosi piętno swego czasu i osobowości autora. Sięgając poń czytelnik musi liczyć się z tym, że czasem niełatwo będzie mu nadążyć za nieco szalonymi porównaniami autora, któremu w równym stopniu chodzi o zrelacjonowanie głównych treści Summy teologii św. Tomasza, co o dotarcie do czytelnika – amerykańskiego katolika żyjącego w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Jak jednak wieść zza oceanu głosi, tekst ten niejednemu już pomógł odnaleźć dzieło św. Tomasza, a nawet w tym dziele się zakochać.


Całość do przeczytania tutaj

----------

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________