Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 30 kwietnia 2013

Francja: Watykan mianował komisarza dla Instytutu Dobrego Pasterza

Dom Antoni Forgeot OSB,
komisarz i tymczasowy
przełożony generalny IBP
Abp Augustyn Di Noia, wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, powołał o. Antoniego Forgeota OSB, emerytowanego opata Fontgombault, na stanowisko komisarza pełnomocnego i przełożonego generalnego Instytutu Dobrego Pasterza. Opat Forgeot ma pełnić ten urząd przez najbliższe pół roku i w tym czasie doprowadzić do zażegnania podziału powstałego podczas ubiegłorocznej kapituły Instytutu (gdy dotychczasowy przełożony generalny, ks. Filip Laguérie, nie uznał wyborów, w wyniku których miał zostać zastąpiony przez ks. Rocha Perrela) oraz do ponownego, ważnego wyboru przełożonego generalnego IBP.

O. Antoni Forgeot był opatem benedyktyńskiego klasztoru w Fontgombault przez 34 lata – od 1977 do 2011 r. Z Instytutem Dobrego Pasterza współpracował od momentu jego powstania, głosząc rekolekcje dla kapłanów i udzielając niższych święceń klerykom (źródła: rorate-caeli.blogspot, tradinews.blogspot, 24 kwietnia 2013).

Źródło informacji: http://news.fsspx.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________