_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 25 lutego 2013

Zapomniane prawdy c.d.

"O, jest rzeczą aż nazbyt naturalną, że wasze namiętności buntują się, kiedy tylko chcecie nałożyć im wędzidło. Wszystko, co krępuje, kosztuje; niedostatek sprawia cierpienie, upokorzenie przeraża, na myśl o ofierze przejmuje nas dreszcz. Toteż nikt od nas nie żąda, byśmy się przywiązywali do cierpienia dlatego, że jest ono cierpieniem. Ale żąda się od was, byście umiłowali dobra wyższe ponad dobra niższe, Dobro Najwyższe ponad wszystkie dobra stworzone. Miłujcie Boga, miłujcie Jezusa Chrystusa, a miłość przeprowadzi was przez ogień cierpienia. Gdzie jest miłość - powiada św. Augustyn - tam nie ma trudu; albo jeśli jest trud, sam trud jest przedmiotem miłości. - Ubi amatur, non laboratur, aut si laboratur, ipse labor amatur."

kard. Dezydery Mercier

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.