_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 14 lutego 2013

Wielomski i Robaczewski dla fronda.pl komentują akt papieskiej abdykacji


Ojciec Święty miał czas przemyśleć strategię wyboru następcy, aby następny papież mógł kontynuować konserwatywne reformy. Myślę, że zmiany w kolegium kardynalskim, jakie miały miejsce w ostatnich latach, właśnie w tym kierunku zmierzały – mówi prof. Adam Wielomski w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.


Jest sporym zawodem postawa bpa Bernarda Fellaya, przełożonego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, że nie wykorzystał szansy, jaką było pełne otwarcie ze strony Benedykta XVI. Rozumiem jego objekcje, ale zabrakło mu długomyślności, która skłoniłaby do skorzystania z przyjaznych gestów ze strony Ojca Świętego – mówi Arkadiusz Robaczewski w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.