_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 20 lutego 2013

Profesor Roberto de Mattei w Polsce

Promocja polskiej edycji dzieła

"Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana"


W dniach 7-10 marca będzie przebywał w Polsce, w związku z Polską edycją swego dzieła "Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana" prof. Roberto de Mattei. Spotka się z Czytelnikami w czterech miastach: Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie i Warszawie. W czasie spotkań opowie o swym dziele, o tym, czy współczesny kryzys w Kościele ma bezpośredni związek z dokumentami Soboru Watykańskiego II, oraz jakie konieczne kroki trzeba podjąć, by kryzys przezwyciężać. Odniesie się też, jako znawca spraw watykańskich, do wydarzeń ostatnich tygodni.

Po każdym spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę Autora oraz uzyskać autograf.

Oto program spotkań:

7 III - Lublin, KUL, godz. 17.30 (sala zostanie wskazana wkrótce)
8 III - Bydgoszcz. Spotkanie po Mszy św. o godz. 19.15, sprawowanej w kościele Najśw. Srca Pana Jezusa - sala Domu Parafialnego, Plac Piastowski 5
9 III - Kraków - o godzinie i miejscu spotkania powiadomimy wkrótce
10 III - Warszawa, sala przy kościele oo. redemptorystów, ul. Karolkowa 49, g. 10.00

Serdecznie zapraszamy! zapraszajmy znajomych, także kapłanów!


Roberto de Mattei (ur. 1948) – włoski historyk. Wykłada historię chrześcijaństwa i historię Kościoła na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie. Jest wiceprezydentem Włoskiej Narodowej Rady Badań Naukowych, przewodniczącym i założycielem Fundacji Lepanto (stowarzyszenia katolików świeckich w obronie cywilizacji chrześcijańskiej), redaktorem naczelnym kwartalnika historycznego "Nova Historica", miesięcznika "Radici Christiane" oraz tygodnika "Corrispondenza romana". W latach 2002–2006 pełnił funkcję doradcy rządów Giuliano Amato i Silvio Berlusconiego w dziedzinie spraw międzynarodowych. Autor wielu publikacji, z których w języku polskim ukazały się dotąd między innymi biografia Plinia Correi de Oliveiry "Krzyżowiec XX wieku", (Kraków 2004), oraz zbiór esejów "Dyktatura relatywizmu", (Warszawa 2009). Prof Roberto de Mattei specjalizuje się w historii Europy XVI i XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem idei politycznych i religijnych tego okresu. Jest autorem licznych publikacji, setek artykułów tłumaczonych na wiele języków, w tym także na jęz. polski. W Polsce znany jest przede wszystkim czytelnikom dwumiesięcznika Polonia Christiana, portalu pch.24 oraz Naszego Dziennika.

Strona wydarzenia na facebooku: http://www.facebook.com/events/330423643726260/

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.