Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 29 marca 2012

"Co utraciliśmy poprzez renesans - o renesansowej rewolcie w sztuce i obyczajach"


Dnia 21 lutego 2012 r. gościem Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego był p. Nelson Fragelii z Instytutu Plinio Corrêa de Oliveira w Brazylii. Wygłosił wykład o negatywnych konsekwencjach, jakie przyniósł ze sobą renesans na polu wiary, kultury i sztuki. Spotkanie zorganizowała Krucjata Młodych, Studenckie Koło Myśli Politycznej UW oraz ASK Soli Deo UW.

Zdjęcia, pochodzące z prezentacji p. Fragelli, zostały uzyskane dzięki uprzejmości przedstawicieli Krucjaty Młodych. Na wstępie filmu wykorzystałem fragment renesansowego madrygału, "Or vien ça", autorstwa Clémenta Jannequina.

Realizacja i montaż: Tomasz Tokarski

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________