Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 26 marca 2012

Zapomniane prawdy c.d.

"To rzecz nie do pojęcia iżby kobieta była ateuszką! Któż wesprze ową trzcinę, jeśli religia nie da podpory jej kruchości? Oto istota z natury najsłabsza, zawsze w przededniu śmierci albo utraty swych uroków. Któż ją podtrzyma, gdy uśmiecha się i umiera, jeśli jej nadzieja nie będzie spoczywała poza przemijającym życiem? Już tylko przez wzgląd na swa urodę, kobieta musi być pobożna. Łagodność, uległość, słodycz, czułość są częścią uroków, którymi Stwórca hojnie obdarzył naszą pierwszą matkę, zaś filozofia stanowi dla tego rodzaju powabów śmiertelne niebezpieczeństwo."

François-René de Chateaubriand, "Geniusz chrześcijaństwa"

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________