Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 25 marca 2012

Zapomniane prawdy c.d.

Bierzmowanie czyni z nas żołnierzy Chrystusowych. Żołnierze zwykle nie gromadzą się spontanicznie, aby uformować regularną armię. To władze polityczne danego kraju powołują ludzi do wojska. Podobnie dzieje się przy Bierzmowaniu. Kościół nie posiada duchowych sił zbrojnych, ponieważ jej członkowie zgłaszają się do służby na ochotnika. Przeciwnie, Kościół sprawia, że wzrastają oni duchowo do momentu, w którym są oni w stanie udźwignąć duchową broń i mogą zostać zatwierdzeni jako jego wojownicy noszący "pancerz sprawiedliwości...tarczę Wiary...przyłbicę zbawienia...i miecz Ducha" (Ef. 6:14,16,17).

Arcybiskup Fulton J. Sheen, "These are the Sacraments", 1962r., strona nieznana.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________