_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 7 maja 2014

Amerykańskie zakonnice poza Kościołem? Dramatyczny raport kard. MülleraDramatyczny raport poświęcony amerykańskim zakonnicom skupionym w Leadership Conference of Women Religious przedstawił kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Kardynał zupełnie wprost wzywa amerykańskie zakonnice do odrzucenia idei New Age i powrotu do fundamentów katolicyzmu i chrześcijaństwa, czyli wiary w Jezusa Chrystusa, Trójcę Świętą i naturę Kościoła. Jeśli tak się nie stanie to organizacja amerykańskich zakonnic ryzykuje, że zostanie uznana za organizację niekatolicką, która z Kościołem nie ma nic wspólnego. Tak mocne opinie wyraził w przemówieniu do przedstawicielek LCWR kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary i arcybiskup Peter Sartain, delegat Stolicy Apostolskiej ds. LCWR. Obaj hierarchowie zaznaczyli, że Watykan nie ma wątpliwości, co do tego, że „charyzmatyczna witalność życia zakonnego możliwa jest tylko wewnątrz wiary Kościoła”.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.