_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 8 maja 2014

O. Jean Pateau OSB: tradycyjna liturgia sprzyja życiu monastycznemuTradycyjna liturgia posiada bardziej kontemplatywny charakter. Cisza obecna w liturgii sprzyja i prowadzi modlitwę. Równocześnie angażuje ciało, wymaga uklęknięć, skłonów, wykonywania znaków krzyża. Życie mnicha jest liturgią. O ile każdemu gestowi, przewidzianemu szczegółowo przez Ritus Servandus, nada się właściwe duchowe znaczenie, zorientuje się na Boga, ciało człowieka w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest w sposób szczególny łączone z duchem i duszą – mówi o. Jean Pateau OSB, opat klasztoru w Fontgombault.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.