Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 14 sierpnia 2013

Francuscy seminarzyści w nadzwyczajnej formie


Ordynariusz diecezji Fréjus-Toulon biskup Dominique Rey nakazał, by w trakcie formacji seminaryjnej każdy kleryk, który chciałby sprawować Mszę św. w nadzwyczajnej formie, otrzymał odpowiednie wsparcie. W tym celu powołano do życia specjalny ośrodek, w którym alumni tej, jak i innych diecezji, mogliby nabyć nie tylko wiedzę, ale regularnie uczestniczyć w „tradycyjnej” liturgii.

Francuscy seminarzyści w nadzwyczajnej formieDyrektorem nowego domu formacyjnego został ks. Marc de Saint-Sernin, który niedawno zakończył studia patrystyczne w Rzymie. Seminarzyści przywiązani do starszej formy rytu rzymskiego będą uczestniczyć w zajęciach diecezjalnego seminarium, prowadząc równocześnie życie wspólnotowe nakierowane na poznanie skarbca tradycji Kościoła. Codziennie będą uczestniczyć we Mszy św. według Mszału bł. Jana XXIII, raz w tygodniu uczestnicząc w liturgii sprawowanej w zwykłej formie rytu rzymskiego. Równocześnie, w trakcie formacji i w życiu wspólnotowym szczególną uwagę kandydaci do kapłaństwa będą przykładać do kultywowania chorału gregoriańskiego i łaciny, liturgia godzin sprawowana będzie według brewiarza obowiązującego przed „reformą” liturgiczną.

Święcenia sprawowane będą osobiście przez biskupa Rey’a według starych ksiąg liturgicznych. Duchowni, którzy ukończą ośrodek formacyjny, zostaną skierowani do pracy duszpasterskiej w parafiach, gdzie mają odprawiać w zwyczajnej jak i nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Formacja rozpocznie się już we wrześniu bieżącego roku.

riposte-catholique.fr

Źródło informacji: http://www.pch24.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________