Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 15 lipca 2016

Nie oskarżamy papieża o herezję, Jesteśmy jednak zdania, że liczne tezy Amoris laetitia mogą być odczytane jako heretyckieJak donosi blog Rorate Caeli grupa 45, jak na razie bezimiennych teologów, filozofów, prałatów i księży przesłała na ręce kard. Angelo Sodano, dziekana kolegium kardynalskiego petycję skierowaną do Jego Świątobliwośći papieża Franciszka z prośbą o korektę błędnych twierdzeń zawartych w adhortacji Amoris Laetitia. Sygnatariusze przedłożyli 13 stronicową krytykę, która ukazuje 19 fragmentów Amoris Laetitia będących nie do pogodzenia z nauką katolicką. W najbliższym czasie pismo to zostanie przetłumaczone i dostarczone do wszystkich kardynałów jak i patriarchów kościołów wschodnich będących w pełnej jedności z Rzymem. 

Jak mówi jeden z przedstawicieli sygnatariuszy
„Nie oskarżamy papieża o herezję”, mówi rzecznik 45 sygnatariuszy Dr Joseph Shaw, filozof z Oxfordu. „Jesteśmy jednak zdania, że liczne tezy Amoris laetitia mogą być odczytane jako heretyckie”.

Więcej na ten temat tutaj

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zamęt w obecnych czasach w Kościele wywołuje konflikt sumienia. Kościół pisany na nowo każe zapytać czy 2000 lat Kościół tkwił w błędzie, czy z błędem mamy dziś do czynienia, bo jednego z drugim używając zdrowego rozumu pogodzić się nie da.
Rafał

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________