Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 3 września 2015

Christopher Ferrara: Franciszek, FSSPX i współcześni faryzeusze




Franciszek właśnie uregulował działalność Bractwa św. Piusa X za pomocą jednostronnego dekretu. Właśnie tak: uregulował. Ponieważ przyznał jego duchownym uniwersalną władzę administrowania sakramentu spowiedzi, bez potrzeby udzielenia upoważnienia ze strony jakiegokolwiek lokalnego ordynariusza. Czy ktokolwiek naprawdę myśli, że dzień przed końcem Roku Miłosierdzia Franciszek albo jakiś watykański urzędnik nakaże księżom FSSPX zaprzestać spowiadania o godzinie 0:01 następnego dnia? Tak się nie stanie. Byłby to typowy przykład faryzejskiego legalizmu, ciągle przez Franciszka potępianego. Nie, stanie się coś innego: porozumienie dotyczące spowiedzi będzie wprowadzone na stałe. Każde inne wyjście będzie zbyt absurdalne nawet jak na standardy stale degenerującej się farsy, jaką jest zarządzanie Kościołem po II Soborze Watykańskim.

0 komentarze:

Prześlij komentarz




______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________