Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 28 grudnia 2014

Zapomniane prawdy c.d. - Prymas Wyszyński o miłości pasterskiej"Miłość owiec przede wszystkim każe nam sprawować Ofiarę Eucharystyczną i obdzielać lud Ciałem Chrystusa. (…) Miłość pasterska każe nam szukać owiec zagubionych, wspierać odnalezione, pielęgnować i uświęcać, naśladując najwierniej Dobrego Pasterza. Zapewne, nie będzie ta miłość zamykała oczu na ludzkie wady, ułomności, grzechy. Miłość ta jest „mocna jak śmierć”. Przyłoży rękę do łopaty, i do ostrych narzędzi, by wzruszyć zleżałą ziemię duszy, by obciąć uschła gałąź. Miłość pasterska każe widzieć wady, by z Chrystusową cierpliwością, dyskrecją, gorliwością i umiejętnością leczyć źle się mających i dźwigać upadłych. 

kard. Stefan Wyszyński, List do moich kapłanów, Warszawa 2010, s. 315, 316

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________