Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 10 grudnia 2014

J.E x. bp Bernard Fellay pobłogosławił szopkę w Parlamencie Europejskim


Image

- To wyraz wierności Tradycji chrześcijańskiej – powiedział eurodeputowany z Włoch Mario Borghezio podczas uroczystego poświęcenia Szopki Bożonarodzeniowej, która 9 XII stanął w Parlamencie Europejskim. Drogi sercom katolików symbol poświęcił przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Fellay.

Alain Escada, prezes Civitas, podkreślił znaczenie trwających polemik wokół Szopki, której stawiania zakazuje się w niektórych państwach UE, a także w Kanadzie i USA. - W imię laickości i neutralności religijnej próbuje się chrześcijaństwo schować do szafy, a Żłobek z Dzieciątkiem Jezus stał się – co nadzwyczajne – symbolem oporu chrześcijan wobec antychrześcijańskiej nagonki – zauważył Alain Escada.

Bp Bernard Fellay powiedział: – W Parlamencie Europejskim oficjalnie wyrażono zgodę na postawienie Żłobka w tym czasie adwentu, który poprzedza Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że wielu w ten sposób będzie miało okazję przypomnieć sobie o Narodzeniu naszego Pana, przez które wszystko się zaczęło dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla Europy chrześcijańskiej. Chrześcijaństwo to nie tylko korzenie Europy, to także jej życie, a jeśli o tym zapomina, Pan Bóg przypomni. Ale nasz Pan Jezus Chrystus nie chce się narzucać, choć mógłby. On prosi o nasze dobrowolne przylgnięcie. Pewnie dlatego jest tak, że – jeśli tak można powiedzieć – wchodzi tylnymi drzwiami. To taka wielka tajemnica, jak mówi święty Jan „Słowo przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli”. To zaczęło się od początku, od Żłobka. To takie spotkanie płynącego czasu z duchowością. Od Niego wszystko dostajemy, wszystko. To nasz Pan i Zbawiciel.

Bp Fellay zachęcił do licznego włączenia się w inicjatywę organizacji Civitas, która – 17 XII tego roku, o godz. 20, poprzez czuwanie przy pięknej i tradycyjnej Szopce blisko siedziby ateistycznej organizacji Libre Pensée – chce przypomnieć, że katolicy jeszcze we Francji istnieją. - To nie tylko oddanie czci Dzieciątku Jezus, to także zwykła przyzwoitość – podkreślił bp Fellay.

Ajatollahowie sekularyzacji widzą w Dzieciątku Jezus nowego wroga do upolowania. Dla tych fundamentalistycznych sekularystów, Boże Narodzenie nie jest świętem Narodzenia Pańskiego, lecz konsumpcyjną, ateistyczną fetą wokół ubranego na czerwono krasnala i reklamowanego przez amerykańską firmę napoju.

Ale reakcja nie jest spóźniona.

Bożonarodzeniowa Szopka stała się symbolem oporu w walce z chrześcijaństwem – czytamy na stronie Civitas.

Źródło informacji: http://www.traditia.fora.pl

1 komentarze:

Wojciech Kurek pisze...

Jest i Janusz!

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________