_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 12 lutego 2014

Zapomniane prawdy c.d. - Tekst Kanonu powstał na długo przed wielkim rozłamem Wschodu i Zachodu, a na tysiąc lat przed reformacją protestancką.


"Tekst Kanonu powstał na długo przed wielkim rozłamem Wschodu i Zachodu, a na tysiąc lat przed reformacją protestancką. Nie jest więc na pewno tekstem anty-ekumenicznym, a jeśli nasi bracia oddzieleni nie mogą go odmawiać, to dlatego, że jest on wyraziście katolicki, wraz ze swoją modlitwą za papieża i biskupa, ze swym nabożeństwem do świętych, a zwłaszcza do męczenników i ich Królowej, wraz ze swą modlitwą za zmarłych, a szczególnie wraz ze swymi oznakami adoracji wobec Najświętszego Sakramentu – które przemawiają do wiernych bardziej niż wszystkie definicje doktrynalne."

o. Chalufour, "La Messe commentee" 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.