Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 16 lutego 2014

Franciszek – rewolucja medialna czy realna?


Franciszek lubi zaskakiwać. Nie przejmuje się też utartymi zwyczajami. Szybko podłapały to media, które często kreują go na swoją nową gwiazdę, szeroko komentując jego poczynania i podpowiadając kolejne kroki.

Franciszek woli jednak iść własną drogą. Wielu podoba się jego sposób bycia, w którym widzą skromność i bezpośredniość. Inni dostrzegają w nim nonszalancję i niefrasobliwe podejście do obowiązków. Są też tacy, którzy patrząc z zaciekawieniem, dopatrują się w nowym papieskim stylu lekkiego hipsterstwa.

Gesty, choć istotne, czasem przesłaniają to, co naprawdę ważne. Nad tym ostatnim – w kontekście adhortacji „Evagelii gaudium”, nazywanej Franciszkowym „programem pontyfikatu” rozmawiają: bp. Józef Guzdek, Paweł Milcarek i Misza Tomaszewski. Rozmowę prowadzi o. Maciej Zięba OP.

Aby odsłuchać proszę kliknąć na ikonę

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________