_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 21 czerwca 2013

Apologetyka Katolicka

Najgłębszym korzeniem obecnego kryzysu Kościoła, kryzysu jego wewnętrznej dyscypliny i zewnętrznej wiarygodności w świecie, kryzysu tożsamości katolików i powołań duchowych jest bez wątpienia zanik wiary katolickiej. „Stoimy w obliczu głębokiego kryzysu wiary, utraty zmysłu religijnego, który stanowi największe wyzwanie dla dzisiejszego Kościoła. Odnowa wiary musi być zatem priorytetowym zadaniem całego Kościoła naszych czasów”, mówił Ojciec św. Benedykt XVI dla uczestników zgromadzenia plenarnego Kongregacji Nauki Wiary (27.01.2012). 11 października 2012 r. rozpoczął się Rok wiary, ogłoszony przez Papieża. Otwarciem tego serwisu chcemy przyczynić się do tego wielkiego dzieła wzmacniania wiary w umysłach katolików współczesnych, jak również pomóc niewierzącym w odnalezieniu skarbów tej wiary. Przecież „to jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, jedynego Boga prawdziwego i tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (J 17, 3).

Celem serwisu „Apologetyka katolicka” jest:

- ogólne przedstawienie religii katolickiej jako całości, pokazywanie organicznej łączności wszystkich prawd wiary, zasad filozoficznych, norm moralności, tradycji kultu i życia duchowego;
- gromadzenie i systematyczne przedstawienie argumentów o prawdziwości wiary katolickiej oraz odpowiedź na zarzuty przeciw tej wierze;
- podawanie ścisłych określeń (definicji) podstawowych pojęć doktrynalnych i najważniejszych rozróżnień (dystynkcji), brak których jest bardzo często przyczyną błędów lub nieporozumień.


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.