_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 21 czerwca 2013

Papież Franciszek nieznany

Niedawno włoscy biskupi zakończyli wizytę "ad limina". Biskupi z Puglii byli najbardziej rozmowni ujawniając wiele szczegółów ze spotkań z papieżem.

Arcybiskup Bari, Francesco Cacucci, powiedział, że papież wezwał biskupów, aby ich życie liturgiczne było nacechowane skromnością i bez niepotrzebnego splendoru (“vivere il rapporto con la liturgia con semplicità e senza sovrastrutture”).

Biskup Conversano i Monopoli, Domenico Padovano, wspomniał, że biskupi z Puglii przedstawili papieżowi problemy, który wytworzyły się w Kościele po wprowadzeniu mszy w rycie klasycznym.

W odpowiedzi papież wezwał biskupów, aby byli czujni wobec skrajności pewnych grup tradycjonalistów, ale wezwał ich także, by także czerpali ze skarbca tradycji sprawiajac, aby współistniała ona w Kościele jako innowacja.

Rozwijając ten temat papież wskazał na to co sam zrobił:

"Zobaczcie. Wielu twierdzi, że mój mistrz ceremonii papieskich [Guido Marini] jest tradycjonalistą; i wiele osób, po moim wyborze, radziło mi, abym odsunął go i zastąpił. Odpowiedziałem "nie", właśnie dlatego, ponieważ ja osobiście mogę ubogacić sie przez jego przygotowanie tradycjonalistyczne, a jednocześnie także i on może otworzyć się bardziej i wzbogacić się o moje spojrzenie bardziej wyemancypowane."

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.