_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 21 czerwca 2013

o. Józef Bocheński OP - Sto zabobonów


o. Józef Bocheński OP

STO ZABOBONÓWLeksykon zabobonów filozoficznych. Ostra jak brzytwa krytyka filozoficznych nonsensów i logicznych przekłamań.

LINK DO KSIĄŻKI

3 komentarze:

Unknown pisze...

Przykro mi, ale ksiądz Bocheński w książce pt. Sto Zabobonów odszedł daleeeeko od dawnej niezłomnej postawy tomisty. Twierdzi w niej m.in., że hinduizm i buddyzm to poważne filozofie obok tomistycznej. Tam jest wiele modernistycznych frazesów. Szkoda to czytać, ponieważ można sobie w głowie pomieszać od tej sieczki. Ponadto przed śmiercią nagrał film, w którym powiedział, że wystarcza mu tylko Ojcze Nasz, a reszta w religii jest mu nie potrzebna.

Unknown pisze...

Szkoda czytać? To rada inteligenta katolika?

Anonimowy pisze...

Czy można prosić o źródła do zarzutów?

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.