_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 21 czerwca 2013

Zapomniane prawdy c.d.

"Starożytna formuła zachowuje swój dosłowny dramatyzm: tylko w Kościele jest zbawienie. Odkrycie wartości znajdujących się w religiach niechrześcijańskich – wartości duchowych i ludzkich godnych wszelkiego uszanowania – tak jak dostrzeżenie w tych wartościach tajemniczego przygotowania do pełnego światła Objawienia, nie upoważnia apostolatu Kościoła do odpoczynku; raczej wzmacnia go i stymuluje. A uznanie, że Bóg ma inne sposoby zbawiania dusz – poza snopem światła, którym jest objawienie zbawienia rzucone przez Niego na świat – nie pozwala synowi światłości, by zostawił jedynie Bogu wykonywanie Jego tajemnej ekonomii zbawienia, a sam wyrzekł się pracy nad rozszerzaniem prawdziwego światła, zwalniając się ze świadectwa, męczeństwa, służby braciom, którzy bez swej winy mieszkają w cieniu śmierci."

Paweł VI, przemówieniue z 14 maja 1965

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.