Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 17 maja 2015

Schizma hybrydowa – nowy numer magazynu „Polonia Christiana”


Najnowszy numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików można już nabyć w dobrych sklepach i salonach prasowych. Wiodącym tematem tego wydania jest dramatyczna sytuacja Kościoła na kilka miesięcy przed drugą częścią synodu ds. rodziny.

Czym jest schizma hybrydowa? „Takie nieoczekiwane zestawienie pojęciowe może na pozór wydawać się nieadekwatne do rangi omawianego problemu i paradoksalnie rodzić zarzut hybrydowości. Kiedy jednak uważnie przyjrzymy się wydarzeniom i wypowiedziom związanym z  trwającym synodem o rodzinie, zauważymy analogie, które trudno lepiej określić” – pisze redaktor naczelny magazynu Sławomir Skiba.

O „niemieckiej herezji” w kontekście obecnego kryzysu Kościoła pisze prof. Grzegorz Kucharczyk. „Kościół niemiecki trwa w schizmie co najmniej od roku 1993, gdy tamtejsi biskupi ogłosili, że zamierzają udzielać Komunii Świętej rozwodnikom żyjącym w związkach cywilnych” – przypomina historyk. Podejmując temat owego kryzysu, nie sposób nie podjąć próby analizy obecnego pontyfikatu. O „efekcie Franciszka”, pisze Piotr Doerre: „Niektórzy nazywają Franciszka papieżem-celebrytą, inni – samotnym rewolucjonistą. Jedni chłoną jego słowa i wypatrują niestandardowych zachowań, inni czują niepokój i konsternację za każdym razem, kiedy staje przed obiektywami kamer” – czytamy w nowym numerze dwumiesięcznika.

W magazynie „Polonia Christiana” podjęto oczywiście również inne tematy. O stosunkach polsko-ukraińskich inaczej niż pozostałe „niezależne media” pisze Roman Motoła. O fali nielegalnych imigrantów szturmujących wybrzeża Europy pisze natomiast Krzysztof Warecki w artykule zatytułowanym "Jak powstrzymać falę?".

W numerze – jak zwykle – nie zabraknie tekstów na temat prawdy, dobra i piękna. Piszemy między innymi o gotyku (a więc o tym jak Tradycja katolicka tworzyła przyszłość), nieznanej Europejczykom stronie Maroka oraz godnych polecenia – z katolickiego i patriotycznego punktu widzenia - książkach i filmach.

Do najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana” dołączono BEZPŁATNY DODATEK - płytę z filmem „Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie”.

Zapraszamy do dobrych sklepów i salonów prasowych, a od wtorku 12 maja zapraszamy do zamawiania przez stronę internetową: 


Już teraz zachęcamy do zamówienia rocznej prenumeraty magazynu "Polonia Christiana". Na prenumeratorów czekają wyjątkowe ceny i upominki. Zapraszamy tutaj: Prenumerata magazynu "Polonia Christiana"

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________