Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

piątek, 17 kwietnia 2015

Prof. Robert Spaemann: Odnosi się wrażenie, że papież nie czyta zbyt dużo i nie za bardzo zna się na teologii.


Wybitny 87 letni niemiecki filozof Robert Spaemann skrytykował pontyfikat Franciszka za chaotyczność i obojętność teologiczną.

„Mam poczucie nieustającego chaosu” – powiedział w poświęconym „fenomenowi Franciszka” wywiadzie dla fryburskiego «Herder Korrespondenz». „Odnosi się wrażenie, że papież nie czyta zbyt dużo i nie za bardzo zna się na teologii.” Według niemieckiego filozofa bilans pontyfikatu jest ambiwalentny. Z jednej strony papież jest przywiązany do tradycyjnej pobożności i często ostrzega przed działaniem diabła. Ale przygotowanie do ubiegłorocznego synodu było „irytujące”, ponieważ papież jednoznacznie stanął po jednej stronie sporu.

Prof. Robert Spaemann jest filozofem, wykładowcą uniwersytetów w Heidelbergu, Salzburgu i Monachium. Przez Jana Pawła II mianowany członkiem Papieskiej Akademii Życia. Założyciel i prezes honorowy stowarzyszenia Pro Missa Tridentina.

kath.net

Źródło informacji: http://bdp.xportal.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________